“Harley-Davidson” ir ne tikai Amerikas motociklu nozares, bet arī pašas motociklu kultūras simbols.
Uzņēmējdarbības uzsākšana un izaugsme
“Harley-Davidson” 1903. gadā dibināja Viljams S. Hārlijs un Artūrs Deividsons. Jau no paša sākuma uzņēmums koncentrējās uz augstas kvalitātes, uzticamu motociklu ražošanu un vēlāk iesaistījās sacensībās. Tas palīdzēja uzņēmumam nostiprināties tirgū un augt.
V-dvīņu motora rūkšana – preču zīme
Viena no šī zīmola motociklu galvenajām iezīmēm ir to dzinēju skaņa. V veida dvīņu motora konstrukcija rada unikālu skaņu, kas ir viens no galvenajiem zīmola atpazīšanas elementiem. Tāpēc uzņēmums ir mēģinājis reģistrēt šo skaņu kā preču zīmi, taču nesekmīgi.
Juridiskās cīņas
Neskatoties uz to, ka Harley-Davidson neieguva tiesības aizsargāt sava dzinēja skaņas preču zīmi, uzņēmums enerģiski cīnījās pret konkurentiem, kas mēģināja kopēt šo skaņu. Šīs juridiskās cīņas palīdzēja saglabāt motociklu kvalitāti un atpazīstamību tirgū.
Kultūras ietekme
“Harley-Davidson motocikli ir kļuvuši par brīvības, piedzīvojumu un amerikāņu gara sinonīmu. Ar šiem motocikliem saistītie motociklu klubi ir daudzskaitlīgi, un uzņēmuma logotips ir izvietots uz dažādiem apģērbiem un aksesuāriem. “Harley-Davidson” ir kļuvis ne tikai par motociklu ražotāju, bet arī par dzīvesveidu un kultūras fenomenu.
Interesanti fakti:
Pirmais Harley-Davidson motocikls tika uzbūvēts 1903. gadā, izmantojot pirmo V veida dvīņu dzinēju, kas kļuva par uzņēmuma vizītkarti.
No 1917. līdz 1918. gadam Harley-Davidson saražoja vairāk nekā 20 000 motociklu ASV armijai Pirmā pasaules kara laikā. Otrā pasaules kara laikā uzņēmums ražoja arī motociklus karavīriem, ar kuriem tie brauca pa smiltīm un tuksnešiem.
1984. gadā Harley-Davidson nodibināja motociklu klubu Harley Owners Group (H.O.G.), lai tuvinātu savus klientus un veidotu kopienu. Šodien H.O.G. ir viens no lielākajiem motociklu klubiem, kurā ir vairāk nekā miljons biedru visā pasaulē, kas vēl vairāk nostiprina Harley-Davidson kultūras ietekmi.
Šī zīmola dārgākais motocikls 2019. gadā tika pārdots par 1,9 miljoniem ASV dolāru. Tas bija unikāls, pēc pasūtījuma izstrādāts motocikls ar nosaukumu “Blue Edition”. Tas bija Šveices juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražotāja Bucherer un motociklu darbnīcas Bündnerbike sadarbības rezultāts. “Blue Edition” pamatā bija Harley-Davidson Softail Slim S modelis, un tas ir rotāts ar dārgakmeņiem un zeltu.
Vēlamies atgādināt, ka labi attīstīts un pazīstams zīmols piešķir produktam kvalitāti un prestižu. Patērētāji šādu produktu uztver kā vērtīgāku un tāpēc ir gatavi par to maksāt vairāk. Tāpēc, jo vērtīgāks ir zīmols, jo augstāka ir produkta cena. Lai iegūtu vairāk informācijas par preču zīmju reģistrācijas pakalpojumiem, lūdzu, apmeklējiet preču zīmju lapu. Tāpat Jūs vienmēr varat aizpildīt ātru preču zīmes reģistrācijas veidlapu.
Atgādinām, ka labi attīstīts un pazīstams zīmols piešķir produktam kvalitāti un prestižu. Patērētāji šādu produktu uztver kā vērtīgāku un tāpēc ir gatavi par to maksāt vairāk. Tāpēc, jo vērtīgāks ir zīmols, jo augstāka ir produkta cena. Lai iegūtu vairāk informācijas par preču zīmju reģistrācijas pakalpojumiem, lūdzu, apmeklējiet preču zīmju lapu. Alternatīvi jūs vienmēr varat aizpildīt preču zīmes ātrās reģistrācijas veidlapu.