Preču zīmes
Preču zīmes
Dizains
Dizains
Patenti
Patenti
Juridiskie pakalpojumi
PAKALPOJUMI
Preču zīmes
Preču zīmes
Dizains
Dizains
Patenti
Patenti
Juridiskie pakalpojumi
PAKALPOJUMI
Juridiskās konsultācijas
Juridiskās konsultācijas
Līgumi
Līgumi
Strīdi par preču zīmem un dizainparaugiem
Strīdi par preču zīmem un dizainparaugiem
ATPAKAĻ
intelektuālais īpašums
2023 06 05
TOBLERONE: INTELEKTUĀLAIS ĪPAŠUMS UN UNIKALITĀTE

“Toblerone” ir Šveices šokolāde, kas kļuvusi par klasiku visā pasaulē un ir pazīstama ar savu unikālo trīsstūra formu. Iedziļināsimies saldajā zīmola vēstures pusē un aplūkosim, kā intelektuālais īpašums nosaka zīmola panākumus.

 

Toblerone dzimšana

 

1908. gadā Teodors Toblers sadarbībā ar savu brālēnu Emīlu Baumanu Bernē, Šveicē, izstrādāja jaunu šokolādes koncepciju. Viņi radīja šokolādes tāfelīti, apvienojot Šveices piena šokolādi ar nugātu, mandelēm un medu, kas ātri kļuva populāra daudzu saldumu cienītāju vidū. Kā radās šī produkta nosaukums? “Toblerone”, kas sastāv no uzvārda Tobler un “torrone”, kas itāļu valodā apzīmē nugātu. Tomēr ne tikai unikālās sastāvdaļas un forma padara Toblerone īpašu, bet arī atjautīgais zīmols.

 

Preču zīmes nozīme un intelektuālā īpašuma aizsardzība

 

“Toblerone” plāksnīte ir pazīstama ar savām savstarpēji savienotajām trīsstūrveida prizmām. Šī atšķirīgā forma, kura ir aizsargāta kā preču zīme, ir palīdzējusi Toblerone izcelties saldumu tirgū. Preču zīmes aizsardzība bija ļoti svarīga, lai nodrošinātu, ka neviens cits šokolādes ražotājs nevarētu kopēt atšķirīgo trīsstūra prizmas formu. Tas ļāva Toblerone izcelties plauktos visā pasaulē un ievērojami veicināja tās atpazīstamību un panākumus visā pasaulē.

 

Slēptais lācis un Šveices Alpi: Toblerone preču zīmes simbolu nozīme

 

Vēl viens interesants Toblerone stāsta aspekts ir slēptais lāča logotips. Ja uzmanīgi aplūkojat uz iepakojuma attēloto kalnu, redzēsiet uz pakaļkājām stāvošu lāci. Tas simbolizē Bernes pilsētu, kas pazīstama arī kā “lāču pilsēta” un no kuras nāk Toblerone. Mēs redzam intelektuālā īpašuma nozīmi: simboli un dizains ir neatņemama zīmola sastāvdaļa, kas piešķir tam atšķirtspēju un veicina atpazīstamību.

 

Intelektuālā īpašuma nozīme zīmola ilgmūžībā

 

 

“Toblerone” ir kļuvis arī par populāru saldo dāvanu, īpaši svētku laikā. Tā unikālā forma un iepakojums padara to viegli atpazīstamu, un šokolādes augstā kvalitāte joprojām uztur zīmola augsto reputāciju. Var teikt, ka tā ir intelektuālā īpašuma uzvara: preču zīmes aizsardzība ir ļāvusi Toblerone saglabāt savu ekskluzivitāti vairākas desmitgades, veicinot tās ilgtermiņa panākumus.

 

“Toblerone” stāsts ir piemērs sinerģijai starp inovācijām un tradīcijām. Uzņēmums, kas radās mazā Šveices pilsētiņā un izauga par globālu šokolādes ikonu. Šis stāsts ir apliecinājums tam, cik svarīga ir intelektuālā īpašuma aizsardzība, kas ir nozīmīgs moments ikvienā zīmola veidošanas un uzņēmējdarbības attīstības procesā: sākot no sākotnējiem dizaina posmiem līdz zīmola ilgmūžības nodrošināšanai.

Mēs atgādinām, ka labi izstrādāts un pazīstams zīmols produktam piešķir kvalitāti un prestižu. Patērētāji šādu produktu uztver kā vērtīgāku un tāpēc ir gatavi par to maksāt vairāk. Tāpēc, jo vērtīgāks ir zīmols, jo augstāka ir produkta cena. Lai iegūtu vairāk informācijas par preču zīmju reģistrācijas pakalpojumiem, lūdzu, apmeklējiet preču zīmju lapu. Tāpat Jūs vienmēr varat aizpildīt preču zīmes ātrās reģistrācijas veidlapu.

 

Atgādinām, ka labi attīstīts un pazīstams zīmols piešķir produktam kvalitāti un prestižu. Patērētāji šādu produktu uztver kā vērtīgāku un tāpēc ir gatavi par to maksāt vairāk. Tāpēc, jo vērtīgāks ir zīmols, jo augstāka ir produkta cena. Lai iegūtu vairāk informācijas par preču zīmju reģistrācijas pakalpojumiem, lūdzu, apmeklējiet preču zīmju lapu. Alternatīvi jūs vienmēr varat aizpildīt preču zīmes ātrās reģistrācijas veidlapu.

Dalīties

Mūsu vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu šo vietni, piedāvātu labākus un pielāgotus pakalpojumus. Ja piekrītat, nospiediet “Pieņemt”. Ja nepiekrītat, mēs neievietosim jūsu ierīcē sīkfailus. Tomēr atsevišķas vietnes funkcijas var nedarboties pareizi vai var nedarboties vispār. Lūdzu, skatiet mūsu Privātuma politiku, lai iegūtu plašāku informāciju par personas datu apstrādi, sīkfailiem, to apkopotajiem datiem un jūsu tiesībām.