Preču zīmes
Preču zīmes
Dizains
Dizains
Patenti
Patenti
Juridiskie pakalpojumi
PAKALPOJUMI
Preču zīmes
Preču zīmes
Dizains
Dizains
Patenti
Patenti
Juridiskie pakalpojumi
PAKALPOJUMI
Juridiskās konsultācijas
Juridiskās konsultācijas
Līgumi
Līgumi
Strīdi par preču zīmem un dizainparaugiem
Strīdi par preču zīmem un dizainparaugiem
ATPAKAĻ

Dizains

KĀPĒC JUMS JĀREĢISTRĒ DIZAINS?
AIZSARDZĪBA
Jūs izveidosiet un aizsargāsiet savu biznesa identitāti, kā arī līdzekļus, kas ieguldīti jūsu dizaina izstrādē izvēlētajos tirgos.
KONKURENCES PRIEKŠROCĪBAS
Jūs kļūsiet unikāls un pasargāts pret līdzīga vai identiska dizainparauga izmantošanu jūsu izvēlētajos tirgos.
REPUTĀCIJA
Jūs iegūsiet uzticama ražotāja reputāciju un popularizēsiet savas vērtības, kas attiecas uz jūsu unikālo dizainu.
FINANSIĀLI IEGUVUMI
Jūs saņemsiet finansiālus ieguvumus, ja piešķirsiet franšīzes, licences vai tiesības uz savu dizainu citām personām.
Metida
Dizaina reģistrācija
Dizainparauga reģistrācijas pakalpojums
Reģistrācijas iespēju novērtējums

Kas tas ir?

 

Mēs novērtējam, vai dizainparaugs atbilst jaunuma un individuālo īpašību kritērijiem un vai to var reģistrēt. Veicam arī iepriekšējo dizainu meklēšanu.

 

Kāpēc tas ir nepieciešams?

 

Mūsu eksperti novērtē dizainparauga piemērotību reģistrācijai, nosaka iespējamos protesta riskus un iespējas aizstāvēt dizainparauga reģistrāciju protesta gadījumā.

 

 

Termiņš

 

7 darba dienas

 

Dizainparauga reģistrācija

Kas tas ir?

 

Mēs analizējam konkrēto situāciju un piedāvājam optimālāko dizainparauga reģistrācijas stratēģiju. Mēs palīdzēsim jums izvēlēties pareizās izstrādājumu klases jūsu dizaina izmantošanai saskaņā ar starptautisko Lokarno klasifikāciju. Mēs sagatavojam nepieciešamos dokumentus, veicam dizainparauga reģistrāciju un administrējam visu dizaina reģistrācijas procesu.

 

 

Kāpēc tas ir nepieciešams?

 

Dizainparauga reģistrācija nodrošina vislabāko produkta tēla aizsardzību (salīdzinājumā ar citām alternatīvām – autortiesību objektu aizsardzību, telpisko preču zīmju reģistrāciju un nereģistrētu dizainparaugu).

 

 

Ilgums

 

Dizainparauga reģistrācijas procedūra ilgst ~ 1 mēnesis.

 

Reģistrācijas paplašinājums

Kas tas ir?

 

Mēs uzraugām dizainparauga derīguma termiņus, savlaicīgi informējam jūs par nepieciešamību pagarināt derīguma termiņu un sagatavojam dizainparauga aizsardzības pagarināšanas dokumentus.

 

Kāpēc tas ir nepieciešams?

 

Būtiski ir zināt, ka dizainparaugs tiek reģistrēts un glabāts 25 gadus, bet reģistrācija jāpagarina reizi 5 gados.

 

 

Termiņš

 

Dizainparauga reģistrācijas derīguma termiņš ir jāpagarina gada laikā līdz dizainparauga reģistrācijas termiņa beigām.

 

Grozījumi, licences, tiesību nodošana

Kas tas ir?

 

Mēs veicam īpašas procedūras pēc dizainparauga reģistrācijas un palīdzam ar to rīkoties: nodot, ieķīlāt vai piešķirt licences citiem izmantot jūsu intelektuālo īpašumu vai tā daļu, ņemot vērā izvēlēto teritoriju vai preces. Mēs reģistrējam dizainparauga īpašnieka nosaukuma vai adreses izmaiņas oficiālajos reģistros.

 

Kāpēc tas ir nepieciešams?

 

Nododot, ieķīlājot vai piešķirot licences citiem izmantot jūsu intelektuālo īpašumu, tiek nodrošināta iespēja saņemt finansiālu labumu.

 

Konsultācijas par finansējuma iespējām

Kas tas ir?

 

Mazie un vidējie uzņēmumi/jaundibinātie uzņēmumi saņem atbalstu intelektuālā īpašuma aizsardzībai no MVU fonda. MVU fonds “Idejas uzņēmējdarbībai” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, ko īsteno Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO), un tā budžets 2022. gadā ir 16 miljoni eiro. Kompensācijas pieteikumus var iesniegt visi ES reģistrētie mazie un vidējie uzņēmumi. Viens uzņēmums var pieprasīt atbalstu līdz 2250 eiro apmērā.

 

Kāpēc tas ir nepieciešams?

 

Uzņēmumi tiek aicināti pieteikties daļējai izdevumu atmaksai, atgūstot līdz 75 % no preču zīmju reģistrācijas un reģistrācijas nodevām valsts, reģionālā un ES līmenī, vai arī 50 % apmērā var saņemt atmaksu no preču zīmju nodokļiem ārpus ES. Mūsu intelektuālā īpašuma eksperti var rūpēties par atbalsta procesu. Mēs pastāvīgi meklējam veidus, kā samazināt jūsu intelektuālā īpašuma aizsardzības izmaksas.

 

Reģistrācijas iespēju novērtējums
Dizainparauga reģistrācija
Reģistrācijas paplašinājums
Grozījumi, licences, tiesību nodošana
Konsultācijas par finansējuma iespējām
Dizainparaugs

Dizains ir izstrādājuma vai tā daļas attēls, kas sastāv no produkta specifiskajām īpašībām un/vai tā īpašajām dekoratīvajām īpašībām, piemēram, līnijām, kontūrām, krāsām, formas, faktūras un/vai materiāla. Dizains ir paredzēts, lai atšķirtu jūsu produktu no citiem tirgū pieejamiem produktiem, un nodrošina jūsu produktam pievienoto vērtību.

Lai aizsargātu dizaina unikalitāti, ieteicams reģistrēt savu dizainu. Reģistrācija piešķir ekskluzīvas tiesības izmantot dizainu un neļauj citām personām izmantot jūsu darbu un saņemt finansiālus labumus noteiktā teritorijā.

Dizainparauga reģistrācija

Dizainparaugu var reģistrēt un aizsargāt, ja tas ir jauns un tam ir individuāls raksturs. Tas nozīmē, ka neviens cits identisks dizainparaugs nav ticis izpausts sabiedrībai, proti, nav publicēts, izstādīts vai laists tirgū pirms jūsu pieteikuma iesniegšanas patentu birojam. Ir svarīgi zināt, ka dizains tiek kvalificēts kā identisks citam dizainam, ja tas rada tādu pašu kopējo iespaidu uz informētu lietotāju.

Dizainparauga reģistrācija garantē tās īpašniekam tiesības vērsties pret personām, kas pārkāpj reģistrētā dizainparauga tiesības. Produkta dizainu var aizsargāt vairākos veidos: kā autortiesību objektu, trīsdimensiju preču zīmi, nereģistrētu dizainparaugu un reģistrētu dizainparaugu.

Produkta attēlu var aizsargāt vairākos veidos:
Autortiesību objekts
Telpiskā preču zīme
Nereģistrēts dizains
Reģistrēts dizains
Nacionālajā līmenī
ES līmenī
Starptautiski
Nacionālajā līmenī
Nacionāli reģistrēta dizainparauga aizsardzība ir spēkā noteiktajā valstī (piemēram, Latvijā) saskaņā ar valsts tiesību aktiem. Nacionālā dizainparauga īpašniekam tiek piešķirtas izņēmuma tiesības, kas liedz trešajām personām attiecīgajā valstī izmantot identisku vai līdzīgu izstrādājuma dizainu bez dizainparauga īpašnieka atļaujas.
ES līmenī
Eiropas Kopienas līmenī reģistrēta dizainparauga aizsardzība ir spēkā visās Eiropas Savienības valstīs. Paplašinoties ES, Kopienas dizainparaugu aizsardzība automātiski attiecas arī uz jaunajām dalībvalstīm. Kopienas dizainparauga īpašniekam tiek piešķirtas ekskluzīvas tiesības, kas aizliedz trešajām personām izmantot identisku vai līdzīgu izstrādājuma dizainu jebkurā dalībvalstī.
Starptautiski
Starptautiski reģistrēta dizainparauga aizsardzība ir spēkā izvēlētajās valstīs, kuras parakstīja Hāgas konvenciju. Līdz šim Hāgas konvencijai ir pievienojušās 64 valstis. Jūsu dizaina starptautiskā reģistrācija dod jums iespēju izvēlēties vairākas atsevišķas valstis, kas jums ir visatbilstošākās. Starptautiska dizaina īpašniekam tiek piešķirtas ekskluzīvas tiesības, kas trešām personām aizliedz izmantot identisku vai līdzīgu izstrādājuma dizainu dažās Hāgas konvencijas valstīs.
Hāgas konvencijas valstis
Andora
Argentina
Armenia
Austria
Australia
Bahamas
Belgium
Belize
Bosnia and Herzegovina
Bulgaria
Brazil
Burkina Faso
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Estonia
Ecuador
El Salvador
Fiji
Finland
France
Germany
Greece
Guatemala
Honduras
Hong Kong
Hungary
Ireland
Israel
Iceland
Italy
Jamaica
Japan
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Macau
Macedonia
Malta
Mauritius
Mexico
Morocco
Monaco
Montenegro
Netherlands
Norway
New Zealand
Panama
Paraguay
Peru
Poland
Protugal
Romania
Saint Kitts and Nevis
Serbia
Sweden
Singapore
Slovenia
Slovakia
San Marino
South Africa
South Korea
Spain
Sri Lanka
Switzerland
Switzerland
Trinidad and Tobago
Turkey
Ukraine
United Kingdom
Uruguay
Venezuela
Zimbabwe
ĀTRA DIZAINA REĢISTRĀCIJA
Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu!
Esam saņēmuši jūsu pieprasījumu un sazināsimies ar jums!
Aizpildiet nepieciešamos laukus
Jūsu kontaktinformācija
Informācija par dizainu
Augšupielādējiet sava dizaina attēlu (fotoattēlu, attēlu), ja jums tāds ir (JPG, JPEG, PNG, pdf)
Uzvelciet failu vai atlasiet to
  Produkta nosaukums
  Kurās valstīs vēlaties aizsargāt savu dizainu(-us)?
  PIEVIENOT CITU DIZAINU
  Jūs neesat izpildījis savu pieprasījumu
  Kā mēs varam palīdzēt?
  Sazinieties ar mums, mēs palīdzēsim atrisināt visas problēmas
  TURPINĀT PIEPRASĪJUMU Nē paldies
  Augšupielādējiet failus

  Vai jums ir kādi jautājumi?

  Mēs jums palīdzēsim


   Mūsu vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu šo vietni, piedāvātu labākus un pielāgotus pakalpojumus. Ja piekrītat, nospiediet “Pieņemt”. Ja nepiekrītat, mēs neievietosim jūsu ierīcē sīkfailus. Tomēr atsevišķas vietnes funkcijas var nedarboties pareizi vai var nedarboties vispār. Lūdzu, skatiet mūsu Privātuma politiku, lai iegūtu plašāku informāciju par personas datu apstrādi, sīkfailiem, to apkopotajiem datiem un jūsu tiesībām.