Preču zīmes
Preču zīmes
Dizains
Dizains
Patenti
Patenti
Juridiskie pakalpojumi
PAKALPOJUMI
Preču zīmes
Preču zīmes
Dizains
Dizains
Patenti
Patenti
Juridiskie pakalpojumi
PAKALPOJUMI
Juridiskās konsultācijas
Juridiskās konsultācijas
Līgumi
Līgumi
Strīdi par preču zīmem un dizainparaugiem
Strīdi par preču zīmem un dizainparaugiem
ATPAKAĻ
MVU fonds
2023 03 16
Pīrāgi jāķer, kamēr karsti! Kas ir MVU fonds?

Sekojot vislabākajām Latvijas tradīcijām esam pieraduši pīrāgus cept gada beigās, bet finanšu pasaulē karstākie pīrāgi tiek dalīti gada sākumā! Uzņēmēji, kas apzinās cik svarīga ir intelektuālā īpašuma aizsardzība patreiz cītīgi met acis uz iespēju piekļūt MVU finansējumam. MVU, jeb mazo un vidējo uzņēmumu fonds radīts, lai palīdzētu maziem un vidējiem uzņēmumiem veiksmīgi aizsargāt savu intelektuālo īpašumu. Mūsdienās intelektuālā īpašuma aizsardzība ir vairāk nepieciešamība nekā izvēle. Tādēļ Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO) ir izveidojis mazo un vidējo uzņēmēju atbalsta fondu, kam iespējams pieteikties rindas kārtībā.

 

Kam pienākas MVU fonda līdzekļi un cik ilgi iespējams pieteikties?

 

MVU fonda finansējumam iespējams pieteikties no 2023. gada 23. janvāra līdz 2023. gada 8. decembrim. Ņemot vērā to, ka finansējuma piešķiršana tiek izskatīta rindas kārtībā labāk ir pieteikties agrāk nekā vēlāk. Maza un vidēja mēroga uzņēmumiem preču zīmes reģistrācija un intelektuālā īpašuma aizsardzība ir īpaši aktuāla, lai veicinātu uzņēmuma augtspēju. Tādēļ šis fonds ir paredzēts tieši tiem uzņēmumiem, kam spēja augt un kļūt atpazīstamiem ir īpaši aktuāla. Jebkurš maza vai vidēja mēroga uzņēmums, kas reģistrēts Eiropas Savienībā var saņemt savu pīrāga daļu! Mēs Metida aicinām visus kvalifikācijai atbilstošos interesentus izmantot šo iespēju un esam gatavi palīdzēt finansējumu iegūt. Jāpiemin, ka izdevumu atgūšana par intelektuālā īpašuma reģistrāciju MVU fonda ietvaros ir līdz pat 2350 eiro.

 

Kas ir mazs un vidējs uzņēmums?

 

Latvija nav pasaules uzņēmējdarbības megapolise un maza un vidēja uzņēmuma definīcija ir dāsna pret lielāko daļu uzņēmēju. Precīza definīcija sastāv no vairākiem faktoriem un mainīgajiem, bet, ja Jūsu uzņēmumā nav vairāk kā 250 darbinieku un gada apgrozījums nav lielāks par 50 milj. eiro, pastāv liela iespēja, ka Jūsu uzņēmums ir kvalificēts iegūt MVU fonda atbalstu.

 

Kā pieteikties un kādi dokumenti ir nepieciešami?

 

Ieinteresētajiem uzņēmumiem ik gadu ir jāizveido savs MVU fonda konts. Kad tas ir izveidots, ir iespēja pieteikties intelektuālā īpašuma reģistrācijas izdevumu atmaksai līdz pat 2350 eiro. Pirms pieteikuma iesniegšanas ir nepieciešami vairāki dokumenti, kas apliecina Jūsu uzņēmuma maza vai vidēja mēroga statusu. Visi dokumenti ir jāiesniedz PDF formātā, bet tie var būt arī dokumenti, kas ir ieskenēti un saglabāti PDF formātā. Vispirms ir nepieciešams Jūsu uzņēmuma bankas paziņojums, kas satur sekojošo informāciju – uzņēmuma, kā konta turētāja nosaukums, pilns IBAN, jeb starptautiskais bankas konta numurs, un BIC/SWIFT identificējošais kods. Tālāk būs nepieciešama Jūsu uzņēmuma PVN apliecība vai valsts reģistrācijas numura apliecība. Visbeidzot, gadījumā, ja MVU pieteikumu iesniedz Jūsu pieaicināts pārstāvis, jāiesniedz Jūsu vai Jūsu uzņēmēja darbinieka parakstīta un ar godavārdu apliecināta deklarācija.

 

Veicināt uzņēmuma panākumus nekad nav bijis izdevīgāk.

 

Ņemot vērā to, ka ar MVU fonda palīdzību ir iespējams atgūt līdz pat 2350 eiro no reģistrācijas nodevām, jautājums, vai ir vērts pieteikties dalībai šai fondā šķiet lieks. Metida kā TOP 3 intelektuālā īpašuma aizsardzības eksperti Eiropā ir gatavi ne tikai pārskatīt Jūsu intelektuālā īpašuma reģistrācijas procesu, bet arī sagatavot nepieciešamos dokumentus MVU fonda finansējuma saņemšanai. Jūsu intelektuālais īpašums ir vērtība, kuru aizsargāt nekad nav bijis izdevīgāk un mēs Metida ticam, ka jebkurš uzņēmums ir pelnījis augt neuztraucoties par savu intelektuālā īpašuma aizsardzību

Dalīties

Mūsu vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu šo vietni, piedāvātu labākus un pielāgotus pakalpojumus. Ja piekrītat, nospiediet “Pieņemt”. Ja nepiekrītat, mēs neievietosim jūsu ierīcē sīkfailus. Tomēr atsevišķas vietnes funkcijas var nedarboties pareizi vai var nedarboties vispār. Lūdzu, skatiet mūsu Privātuma politiku, lai iegūtu plašāku informāciju par personas datu apstrādi, sīkfailiem, to apkopotajiem datiem un jūsu tiesībām.