Mēs novērtējam, vai dizainparaugs atbilst jaunuma un individuālo īpašību kritērijiem un vai to var reģistrēt. Veicam arī iepriekšējo dizainu meklēšanu.
Mūsu eksperti novērtē dizainparauga piemērotību reģistrācijai, nosaka iespējamos protesta riskus un iespējas aizstāvēt dizainparauga reģistrāciju protesta gadījumā.
7 darba dienas
Mēs analizējam konkrēto situāciju un piedāvājam optimālāko dizainparauga reģistrācijas stratēģiju. Mēs palīdzēsim jums izvēlēties pareizās izstrādājumu klases jūsu dizaina izmantošanai saskaņā ar starptautisko Lokarno klasifikāciju. Mēs sagatavojam nepieciešamos dokumentus, veicam dizainparauga reģistrāciju un administrējam visu dizaina reģistrācijas procesu.
Dizainparauga reģistrācija nodrošina vislabāko produkta tēla aizsardzību (salīdzinājumā ar citām alternatīvām – autortiesību objektu aizsardzību, telpisko preču zīmju reģistrāciju un nereģistrētu dizainparaugu).
Dizainparauga reģistrācijas procedūra ilgst ~ 1 mēnesis.
Mēs uzraugām dizainparauga derīguma termiņus, savlaicīgi informējam jūs par nepieciešamību pagarināt derīguma termiņu un sagatavojam dizainparauga aizsardzības pagarināšanas dokumentus.
Būtiski ir zināt, ka dizainparaugs tiek reģistrēts un glabāts 25 gadus, bet reģistrācija jāpagarina reizi 5 gados.
Dizainparauga reģistrācijas derīguma termiņš ir jāpagarina gada laikā līdz dizainparauga reģistrācijas termiņa beigām.
Mēs veicam īpašas procedūras pēc dizainparauga reģistrācijas un palīdzam ar to rīkoties: nodot, ieķīlāt vai piešķirt licences citiem izmantot jūsu intelektuālo īpašumu vai tā daļu, ņemot vērā izvēlēto teritoriju vai preces. Mēs reģistrējam dizainparauga īpašnieka nosaukuma vai adreses izmaiņas oficiālajos reģistros.
Nododot, ieķīlājot vai piešķirot licences citiem izmantot jūsu intelektuālo īpašumu, tiek nodrošināta iespēja saņemt finansiālu labumu.
Mazie un vidējie uzņēmumi/jaundibinātie uzņēmumi saņem atbalstu intelektuālā īpašuma aizsardzībai no MVU fonda. MVU fonds “Idejas uzņēmējdarbībai” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, ko īsteno Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO), un tā budžets 2022. gadā ir 16 miljoni eiro. Kompensācijas pieteikumus var iesniegt visi ES reģistrētie mazie un vidējie uzņēmumi. Viens uzņēmums var pieprasīt atbalstu līdz 2250 eiro apmērā.
Uzņēmumi tiek aicināti pieteikties daļējai izdevumu atmaksai, atgūstot līdz 75 % no preču zīmju reģistrācijas un reģistrācijas nodevām valsts, reģionālā un ES līmenī, vai arī 50 % apmērā var saņemt atmaksu no preču zīmju nodokļiem ārpus ES. Mūsu intelektuālā īpašuma eksperti var rūpēties par atbalsta procesu. Mēs pastāvīgi meklējam veidus, kā samazināt jūsu intelektuālā īpašuma aizsardzības izmaksas.
Dizains ir izstrādājuma vai tā daļas attēls, kas sastāv no produkta specifiskajām īpašībām un/vai tā īpašajām dekoratīvajām īpašībām, piemēram, līnijām, kontūrām, krāsām, formas, faktūras un/vai materiāla. Dizains ir paredzēts, lai atšķirtu jūsu produktu no citiem tirgū pieejamiem produktiem, un nodrošina jūsu produktam pievienoto vērtību.
Lai aizsargātu dizaina unikalitāti, ieteicams reģistrēt savu dizainu. Reģistrācija piešķir ekskluzīvas tiesības izmantot dizainu un neļauj citām personām izmantot jūsu darbu un saņemt finansiālus labumus noteiktā teritorijā.
Dizainparaugu var reģistrēt un aizsargāt, ja tas ir jauns un tam ir individuāls raksturs. Tas nozīmē, ka neviens cits identisks dizainparaugs nav ticis izpausts sabiedrībai, proti, nav publicēts, izstādīts vai laists tirgū pirms jūsu pieteikuma iesniegšanas patentu birojam. Ir svarīgi zināt, ka dizains tiek kvalificēts kā identisks citam dizainam, ja tas rada tādu pašu kopējo iespaidu uz informētu lietotāju.
Dizainparauga reģistrācija garantē tās īpašniekam tiesības vērsties pret personām, kas pārkāpj reģistrētā dizainparauga tiesības. Produkta dizainu var aizsargāt vairākos veidos: kā autortiesību objektu, trīsdimensiju preču zīmi, nereģistrētu dizainparaugu un reģistrētu dizainparaugu.
Mēs jums palīdzēsim